iranomran
24 دی 1401 - 13:01

حیدری: اشتباهات داوری در نیم‌فصل دوم کمتر می‌شود/ راکی: اگر اضافه وزن دارم چرا در تست‌ها قبول شدم؟

داور شاخص فوتبال کشورمان این وعده را داد که در نیم‌فصل دوم لیگ برتر اشتباهات داوری کمتر از نیم‌فصل اول خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، عباس راکی در حاشیه کلاس دانش‌افزایی داوران لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: ما روز گذشته تست‌هایی را با کمک مسعود مرادی، خداداد افشاریان و دانیال مرادی پشت سر گذاشتیم و نقاط ضعف و اشتباهات داوری را که نیم‌فصل اول داشتیم، بررسی کردیم. عزیزان چالش‌ها را گفتند تا در نیم‌فصل دوم شرایط بهتری داشته باشیم.

وی در مورد انتقادها از اضافه وزنش تصریح کرد: اول فصل سخت‌ترین تست را گرفتند که من قبول شدم. روز گذشته نیز قبول شدم. یک صحنه بیاورند و بگویند من دور از صحنه بودم. شما جای من باشید چه تصمیمی می‌گیرید؟

پس از تست آمادگی جسمانی؛ داوران مردودی لیگ برتر فوتبال به قضاوت بازگشتند

به گزارش تسنیم، بیژن حیدری یکی دیگر از داوران حاضر در این کلاس در جمع خبرنگاران گفت: کلاس با اینکه زمان کمی داشت، ولی کاربردی بود و مسائل و اشتباهاتی که نیم‌فصل اول وجود داشت، بررسی شد. داوران در تست‌های گرفته شده از نظر بدنی آماده بودند و امیدوارم در نیم‌فصل دوم کمترین اشتباه را داشته باشند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا قضاوت‌ها در نیم‌فصل اول خوب بود یا نه، تصریح کرد: اشتباهات داوری در نیم‌فصل دوم می‌تواند کمتر از نیم‌فصل اول باشد. بازیکنان و مربیان نیز باید سعه صدرشان را بیشتر کنند. جلسه‌ای با حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی برگزار شد و خودشان اذعان داشتند که اعتراض‌ها بیشتر از سال‌های گذشته شده است و باید همه سعه صدر داشته باشند.

داور فوتبال کشورمان درباره استفاده داوران از ایرپاد و هدست در بازی‌ها خاطرنشان کرد: یکبار استفاده کردم و پیش از آن تجربه‌اش را نداشتم. صحبت‌هایی شد که دیگر استفاده نشود تا سیستم رادیویی بیاید. دست فدراسیون هم بسته بود، چون به دلیل وارد شدن سیستم‌هایی VAR، باید از سیستم‌های رادیویی هشت کاناله استفاده شود، به همین دلیل استفاده از قبلی‌ها ممنوع شد و گفتند همه با هم بیاید. برخی تیم‌ها این سیستم را تهیه کرده‌اند و برای بازی‌های خودشان در اختیار داوران قرار می‌دهد، اما اگر در بازی دیگری نباشد از پرچم‌های ویبره استفاده می‌کنیم.

حیدری در رابطه با مشکلات داوری یادآور شد: ما هم دوست داریم بروز شویم و امکانات در اختیارمان به روز باشد، ولی فدراسیون نیز مشکلاتی دارد و آنها را با ما مطرح می‌کند. به خاطر تحریم‌ها، در کارها خلل ایجاد می‌شود ولی سعی می‌کنیم با ابزاری که داریم کمترین اشتباه را داشته باشیم.

وی در مورد پرداخت دستمزد داوران در این فصل گفت: امسال پرداختی‌ها به روز است و فکر کنم دو سه فقط هفته آخر را نداده باشند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 976123