iranomran
21 اسفند 1401 - 13:02

فدراسیون فوتبال دیگر گزینه‌ای ندارد/ فتح این «قلعه» کاری نداشت!

انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی به مرحله نهایی نزدیک شده که همه گزینه‌های مد نظر فدراسیون از این صندلی دور شدند و حالا فدراسیون چاره‌ای ندارد که همان یک نفر را معرفی کند!

به گزارش خبرنگار مهر، چند ماه پس از آنکه تیم ملی فوتبال ایران با دو شکست و یک پیروزی جام‌جهانی را ترک و با کارلوس کی روش قطع همکاری کرد، تلاش های فدراسیون فوتبال برای پیدا کردن جانشین این سرمربی پرتغالی به یک مربی ایرانی با کارنامه ای ضعیف در تیم ملی و ۱۰ سال اخیر فوتبال ایران رسید!

فدراسیون فوتبال که بی سروسامان ترین روال انتخاب سرمربی را در ماه های اخیر «بی مدیریتی» کرد، پس از آنکه فیلیکس سانچز هدایت تیم ملی اکوادور را برعهده گرفت به گزینه ای رسید که از ابتدا هم برخی اعضای هیات رئیسه و مسئولان فدراسیون فوتبال حامی او بودند و برای انتخاب شدنش تلاش کردند.

امیر قلعه نویی در شرایطی به عنوان گزینه نهایی برای نیمکت تیم ملی مد نظر است که ۱۰ سال از آخرین قهرمانی اش با یک تیم در لیگ برتر می گذرد و از یک دهه پیش تاکنون نتوانسته حتی در بین تیم های ایرانی هم جامی را به خود اختصاص دهد.

فدراسیون فوتبال دیگر گزینه‌ای ندارد/ فتح این «قلعه» کاری نداشت!
کارلوس کی روش نتوانست با تیم ملی ایران به موفقیتی برسد

گزینه هدایت تیم ملی فوتبال ایران البته در دهه ۸۰ به موفقیت های زیادی رسید و جام های پرتعدادی را هم با استقلال، سپاهان، تراکتور و ذوب آهن به دست آورد اما از اوایل دهه ۹۰ دوران افت فنی او آغاز شد و پس از آخرین قهرمانی با استقلال در سال ۹۲ نتوانست تیمی را به سکوی نخست برساند.

بررسی همین آمار نشان می دهد که قلعه نویی از نظر دانش فنی نتوانسته خود را همپای مربیان تیم های دیگر حفظ کند و با افت فنی مواجه شده است.

قلعه نویی در سالهای اخیر مقابل تیم های بزرگ لیگ برتر هم نتوانسته به نتایج قابلو قبولی دست پیدا کند. او سالهاست در حسرت بردن استقلال است و در همین دیدار اخیر با وجود این که از حریف پیش بود اما در نهایت بازنده میدان شد.

حالا فدراسیون فوتبال با «تنهاترین قلعه» مواجه شده و گزینه دیگری برای نشاندن روی نیمکت تیم ملی ندارد. حالا این مربی که سالهاست حتی یک دوره مربیگری بین المللی هم شرکت نکرده چطور می خواهد هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد و با رقیبان تا بن دندان مسلح به علم روز فوتبال دنیا رقابت کند، مشخص نیست.

فدراسیون فوتبال دیگر گزینه‌ای ندارد/ فتح این «قلعه» کاری نداشت!
قلعه‌نویی در یک دهه اخیر نتوانسته موفقیتی در فوتبال ایران داشته باشد

از سوی دیگر او قرار است هدایت تیمی را برعهده بگیرد که بخش عمده بازیکنان آن در لیگ ها و تیم های مطرح کشورهای مختلف بازی می کنند و زیر نظر مربیان حرفه ای فوتبال بازی می کنند. همین امر کار سرمربی جدید تیم ملی را برای هدایت این تیم سخت تر خواهد کرد.

قرار است فدراسیون فوتبال پس از انجام تشریفات اداری سرمربی تیم ملی را معرفی کند. در این مورد گفته می شود بعد از دیدارهای هفته بیست و سوم لیگ برتر و بازی امروز گل گهر برابر نفت مسجدسلیمان، سرمربی جدید تیم ملی معرفی خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1088217