iranomran
18 بهمن 1401 - 14:49

مسابقات لیگ برتر فوتبال از این هفته با حضور بانوان برگزار می شود

سنندج- رئیس فدراسیون فوتبال گفت: رایزنی های لازم برای حضور بانوان در ورزشگاه آزادی انجام شده و از این هفته شاهد حضور آنان در استادیوم خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی تاج روز سه شنبه در مجمع انتخابات هیئت رئیسه فوتبال کردستان در سنندج اظهار کرد: خوشبختانه شاهد نگاه ویژه استاندار و مسئولان کردستانی نسبت به فوتبال هستیم و این یک فرصت برای توسعه این رشته ورزشی در این استان است.

وی افزود: باید درآمد پایدار درست کنیم برای حمایت از فوتبال تا روند رو به رشد این عرصه تداوم داشته باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: صنایع برای مسئولیت‌های اجتماعی خود باید در حوزه ورزش سرمایه گذاری کنند و این مهم در کردستان با نگاه ویژه استاندار در حال پیگیری است.

تاج خاطرنشان کرد: پخش تلویزیونی مهمترین حقوق شناخته شده فوتبال در تمام دنیاست که تا ۷۵ درصد درآمد فدراسیون کشورهای دیگر را تشکیل می‌دهد ولی ما هنوز در کشور از آن محروم هستیم.

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: بعضی از استان‌ها بیشتر از ظرفیت استانشان تیم دارند و استان‌هایی همچون کردستان با داشتن ورزشکاران توانمند از این مهم کم بهره هستند.

تاج افزود: در اختلاف زیستن بخشی از فوتبال ایران شده است اما با همه این گرفتاری‌ها ما فوتبالمان دوم آسیاست و فوتسال ما بهترین است و فوتبال ساحلی ما جام بین قاره‌ای را داشته باشیم.

وی اعلام کرد: امتیاز تیم دسته دوم را به کردستان می‌دهیم اما باید این تیم اداره شود و کارخانه‌های استان باید مسئولیت اجتماعی خود را ایفا کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: هیئت کردستان از موفقیت ترین هیئت‌های کشور است و ورزش بانوان در کردستان باید بیشتر تقویت شود.

تاج اعلام کرد: از این هفته مسابقات لیگ فوتبال با حضور بانوان در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود و تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1024948