iranomran
04 بهمن 1401 - 21:48

پینگ‌پنگ باز ایران شگفتی آفرید؛ پیروزی شمس مقابل نفر 23 دنیا

نوید شمس با پیروزی قاطع ۳ بر صفر مقابل حریف عنواندار شرق آسیایی خود از کره جنوبی شگفتی ساز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در اولین روز از آغاز مسابقات جدول اصلی رقابت های فیدر قطر،  نوید شمس ابتدا درمصاف با داریوش موویلیانو از رومانی با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شد و به مرحله ۱/۱۶ راه پیدا کرد.

در این مرحله شمس دست به کاری خارق العاده زد و توانست لی سانگسو، نفر ۲۳ رنکینگ دنیا از کره جنوبی و دارنده چندین مدال رنگارنگ جهان، آسیا و بازی‌های آسیایی را با نتیجه قاطع ۳ بر صفر شکست دهد و پای به مرحله ۱/۸ پایانی بگذارد.

نابغه نوظهور پینگ پنگ ایران در رده سنی بزرگسالان ، برای حضور در جمع ۸ بازیکن برتر به مصاف لئو دی نودرست از فرانسه بارنکینگ ۱۹۵ دنیا خواهد رفت.

نوشاد عالمیان دیگر نماینده کشورمان در نخستین بازی خود رومن رویز از فرانسه را ۳ بر ۲ از پیش رو برداشت و در مرحله ۱/۶ پایانیدر مصاف با لئو دی نورست از فرانسه ، ۳ بر ۱ شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در سایر بازی ها، نیما عالمیان در مصاف با ژائو ژیهائو از چین ۳ بر ۲ شکست خورد ، امیرحسین هدایی در رقابت با ژیانگ پنگ از چین۳ بر ۲ نتیجه را واگذار کرد، امین احمدیان نیز در مصاف با سون ون چینی ۳ بر ۲ تن به شکست داد و از راهیابی به مرحله بعدبازماندند.

رقابت های فیدر تنیس روی‌ میز قطر از ۳ بهمن ماه با حضور ۶ ورزشکار کشورمان در شهر دوحه در جریان است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 996212